Saturday, July 21, 2012

Gmail - Odp: [Szczesliwi Ludzie] Kult celebrytów robi z nas kretynów - mrozmiron@gmail.com

"Bardzo ciekawe spostrzeżenie i zgadzam się z Tobą. ... ' podczas gdy próżni są dowartościowywani, wartościowi są opróżniani.'
Szokujące jest to, że my sami niejednokrotnie wpadamy w tę machinę i brniemy, dopóki nam nasz rozum nie podpowie, że nie tędy droga. Widzę to każdego dnia. Udawanie, 'granie jak na scenie życia',... a wszystko po to, by osiagnąc cel; nie ważne czyim kosztem. Spotykamy człowieka i nie zastanawiamy się, nad jego wartością nadrzędną, odbieramy go raczej powierzchownie, bo tak łatwiej. Najbardziej nas pociągają ludzie krzykliwi, żyjący na pokaz. To oni nam dostarczają tematy do rozmów, plotek, przez to stają sie popularni, nie ważne, czy to godzi w ogólnie pojętą moralność...a my się tym żywimy, bo dzięki temu nie nudzimy się. Pogadać o byle czym, pośmiać się z byle czego....puste, ale jakie ekscytujące!
Masz rację, sami celebrujemy takie zachowania, bez krytyki, bez weryfikowania, co jest dla nas najważniejsze, aby podnieść swoją wartość. Narzekamy, że życie jest cieżkie, ale przecież nikt nam nie obiecywał, że będzie łatwe.
Taka jest moja refleksja. Może sie mylę, ale powiedzenie ' trzeba być sobą, żeby być kimś' w sensie pozytywnym raczej w dzisiejszym świecie nie dominuje.
Pozdrawiam serdecznie Ewa"

No comments:

Post a Comment